Opieńka zwana też opieńką miodową

Dodane do
Można je znaleźć w lesie, jak i parkach, sadach, czy ogrodach.

RUDY RUDY RYDZ…!

Dodane do
Jest nieodłącznym elementem tradycyjnej kuchni polskiej ze względu na swój wyborny smak i wyjątkowy, niemal owocowy zapach.

Podgrzybek

Dodane do
Wrzesień - większości kojarzy się z końcem wakacji i powrotem do szkół, ale nie zapominajmy, że wrzesień to równiez miesiąc gdzie w lasach pojawia sie podgrzybek.

Maślak zwyczajny (Suillus luteus)

Dodane do
Nazywany też: maślak, maślacz, borowik maślak, maślarz, grzyb maślak, huba maślak, maślach, maślicha, maśloch, maślórka, maśluk, sosnal, sośniak, sośniczek, ślimak, żółtak.

Borowik szlachetny - król wśród grzybów.

Dodane do
Spośród wszystkich grzybów, jeden wybija się ponad resztę, to borowik. Jest ulubionym grzybem wielu szefów kuchni, a dzięki swojemu charakterystycznemu smakowi jest uznawany za króla wśród grzybów, nawet przez wymagających koneserów jedzenia. Borowiki szlachetne możemy zbierać od lipca do listopada. Rosną w zasadzie we wszystkich typach lasów, zarówno liściastych, iglastych jak i mieszanych. Jednak najwięcej znajdziemy ich przy świerkach, sosnach

Sezon na kurki rozpoczęty!!

Dodane do
Świetne marynowane i do jajecznicy. Idealne do zawiesistego sosu do tagliatelle , znakomite do Foccacii - …. Kurki! Ulubione, aromatyczne letnie grzyby o słonecznym kolorze, które od razu rozweselą każde danie.
Showing 1 to 6 of 52 (1 Pages)