Kurki - "salone lisiczki" to prawdziwy rarytas, tutaj używamy głównie większych dojrzałych owocników, gdyż niezbędnym elementem prawidłowego solenia grzybów jest puszczenie przez nich zawartego w nich soku, młode drobne kurki nie mają jeszcze w sobie tyle soku by mogły być solone.
Borowiki - Królewskie "Leśne Skarby" w tej formie nadal smakują wyjątkowo szlachetnie.
Maślaki - to grzyby bardzo powszechnie występujące na terenach dawnych Kresów Wschodnich, na Białorusi, czy na Ukrainie, do solenia nadają się wręcz idealnie gdyż są to grzyby o bardzo dużej zawartości soku, dzięki czemu solone przetwory na ich bazie są naprawdę znakomite i pełne aromatu.
Rydze - tradycja solenia grzybów rozpoczęła się właśnie od Rydzy, ten gatunek grzyba doskonale nadaje się do takiego przyrządzenia.
Opieńki - to grzyby bardzo cenione w Polsce, jednak najwięcej ich smakoszy znajdziemy zarówno w Polsce jak i w innych krajach na wschód o Bugu, ich wersja solona jest powszechnie znana i lubiana.
Nameko - oprócz grzybów leśnych w ten sposób również przygotowujemy popularne na całym świecie min. "hodowlane opieńki", te grzyby dzięki pięknemu złocistemu kolorowi, przyciągają wzrok naszych klientów już z daleka.
Shi- take - to chyba najbardziej popularne po pieczarkach grzyby w USA, cenione zarówno za smak, jak i za bogactwo składników odżywczych, mówi się, że ich regularne spożywanie pozwala nie tylko zatrzymać procesy starzenia, ale nawet cofnąć czas o kilka lat.
Boczniak - to delikatny i coraz bardziej popularny grzyb, należy go solić i przyrządzać w bardzo umięjętny sposób, gdyż sam w sobie nie zawiera dużo "soków"
Pieczarka - w naszym słoiku znajdą Państwo jedynie pieczarki od zaprzyjaźnionego producenta z okolic Międzyrzecza Podlaskiego, stąd mamy pełną gwarancję, że są one najwyższej jakości i w pełni naturalne.
Mieszanka grzybowa - to połączenie leśnych maślaków oraz bardzo popularnych grzybów - nameko i shiitake, wymieszane w równych proporcjach stanowią świetną kolorową przekąskę dla wszystkich zwolenników grzybów solonych.
Solenie "Leśnych Skarbów" to popularny i rozpowszechniony sposób konserwacji grzybów od Północnego Wschodu Polski, przez Ukrainę, Białoruś, Litwę, Europejską część Rosji czy nawet Finlandię.
Dzięki delikatnemu odgotowaniu i podwójnej pasteryzacji, grzyby po opłukaniu z soli smakują jak te prosto z lasu. Nasza receptura solenia wraz z czosnkiem, koperkiem i pozostałymi przyprawami sprawa, iż są one doskonałe również od razu po otwarciu słoika, jako przekąska, dodatek do dania, lub zakąska do mocniejszych trunków.
Te produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym, w wielu hurtowniach na terenie kraju, oraz w sieciach z okazji tygodni kuchni wschodniej. Dodatkowo "Leśne Skarby" przygotowane w ten sposób znajdą Państwo w tzw. "sklepach etnicznych" dla mniejszości Słowiańskich na terenie całego świata.